1K Kimya A.Ş

Sevginar Baştekin

Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul

BOSB Mermerciler Sanayi Sitesi 5. Cadde No:3 Beylikdüzü

2128766380

Hakkımızda

HighGenic® markası altında geliştirdiği ve ürettiği özgün ve yenilikçi ürünlerini tüketiciyle buluşturan1K Kimya A.Ş., kendi öz sermayesiyle kurulmuş %100 yerli bir şirkettir. Kurulduğu 2010 yılından bu yana, milyonların tercih ettiği markası* ile kısa sürede sektörün öncü kuruluşları arasına girerek, başarılı bir girişimcilik örneği göstermiştir.

“Akıllı Temizlik” ve “Temizlik Doktorum®” sloganlarımız, yeni ürün tasarlamada bizim ana rehberlerimiz. Temizliği kolaylaştıran ve keyifli hale getiren çok fonksiyonlu, yeni ve farklı ürünler geliştiriyoruz. Sonra bu ürünleri; laboratuvar ortamından alıp, tonajlı üretim hatlarımızda üretip, nihai tüketicilerimizin kullanımına sunuyoruz. Bugüne kadar markamıza ve ürünlerimize gösterilen teveccüh; bunun sonucu olarak da takip eden değil, takip edilen lider bir marka olabilmek en büyük gurur kaynağımız.

Kimyager Sevginar Baştekin, aynı zamanda Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu 1K Kimya’da, bilgi birikimini ve tecrübesini, yönetimindeki Ar-Ge ekibiyle birlikte HighGenic® markası altında geliştirip, tüketicilerin kullanımına sunduğu “Silikonlu Yüzey Temizleyici”, “Derz (Seramik Arası) Temizleyici”, “Hijyen Sihirbazı”, “Çamaşır Suyu Katkılı Narsprin-Jel Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici”, ilk yerli “Profesyonel Leke Çıkarıcılar”, özel tasarım “Fırçalı Leke Çıkarıcı”, “Leke Çıkarma Mendili” gibi özgün ürünler ve bu ürünlerde yaptığı sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ile, HighGenic® markasını milyonların tercihi ettiği bir marka haline getirdi.

Peki, markamız neden HighGenic®? Çünkü, “Yüksek Kalite”, “Yüksek Kaliteye Uygun” demek. Çünkü; tüketicilerin bizlerden beklediği yeni, farklı, ama yüksek kalitede ürün geliştirme ve bu ürünleri müşterilerimizin kullanımına sunma amacımızda bize ışık tutuyor...

Özel ve Genel Temizlik Ürünleri, Profesyonel Leke Çıkarıcılar, Oda ve Ortam Kokuları, Oto Bakım Ürünleri, Kişisel Temizlik ve Bakım Ürünleri kategorilerinde ürettiğimiz 50’den fazla (yaklaşık 150 çeşit ve ölçüde) türdeki evsel ve endüstriyel ürünümüz, halihazırda A101 ve BİM başta olmak üzere Discount (indirimli) marketlerde, ulusal ve yerel zincir marketlerin raflarında sürekli ve/veya insert ürünü olarak yer almaktadır. Tamamıyla yüksek teknoloji otomasyon sistemleri ile donatılmış fabrikamızda ürettiğimiz ürünler, halihazırda 81 ilde 13.500’den fazla alt noktada sürekli ve/veya aktivite bazlı satılmakta ve nihai tüketiciye ulaşmaktadır. Kurduğumuz Bölge Satış Müdürülüklerimiz ve bunların yönetiminde oluşturduğumuz distribütör ve bayiliklerimiz aracılığı ile ürünlerimizin yayılımını arttırdık. Müşterilerimiz artık Türkiye’nin çok daha fazla noktasında ürünlerimize çok daha kolay erişebilmektedir.

HighGenic® markası altında “Yüksek kalite, uygun fiyat, maksimum müşteri memnuniyeti” politikası ile ürettiğimiz ürünlerin bugüne kadar gördüğü beğeni ve yoğun talep bizim en büyük motivasyon kaynağımız.

Kimyager Sevginar Baştekin’in yönetimindeki; Ar-Ge, Üretim ve Kalite departmanlarımızın titiz ve özverili çalışmaları sonucunda ürettiği ürünlerimizin müşterilerimiz tarafından tercih edilmesi sayesinde, elde ettiğimiz ortak başarının doğal bir sonucu olarak ürünlerimiz bugün 81 ilde tüketicilerle buluşmaktadır.

Orta vadede gerçekleştirmeyi planladığımız stratejik hedeflerimiz arasında; ulusal piyasada elde ettiğimiz başarıyı arttırarak sürdürmek, diğer taraftan da HighGenic® markasını uluslararası bir marka haline dönüştürmek, yıllık ciromuz içerisinde en az %50’si kadar ihracat geliri elde etmek konularında çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

MESAJLARIM {{ chatStatus.unReadMessageCount }}
{{ nameShortener(getRoomName(item)) }}
{{ getRoomName(item) }}
{{ item.lastMessage.creationTime | formatDateTr }}
{{ nameShortener(getRoomName(selectedChatRoom)) }}
{{ getRoomName(selectedChatRoom) }}
{{ nameShortener(getMessageName(item)) }}
{{ getMessageName(item) }}
{{ item.creationTime | formatDateTr }}
{{ nameShortener(newChatRoom.toName) }}
{{ newChatRoom.toName }}
DUYURULARIM {{ notificationStatus.unReadNotificationCount }}
{{ item.title }}
{{ item.creationTime | formatDateTr }}
{{ item.message }}