KAGİDER tarafından Garanti BBVA desteği ile hayata geçen “Ticaretin Kadınları Platformu” için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği protokolü imzalandı


 

KAGİDER’in öncülüğünde Garanti BBVA Desteği ile hayata geçen Ticaretin Kadınları Platformu büyümeye devam ediyor. Türkiye’de kadın girişimcileri ve derneklerini tek çatı altında toplayan Ticaretin Kadınları Platformu için 16 Kasım Çarşamba günü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve KAGİDER Başkanı Emine Erdem’in katıldığı bir protokol imza töreni gerçekleştirildi. İmzalanan protokolle, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Platforma daha fazla kadın girişimcinin kayıt olması için yönlendirme yapılması, belediye içerisinde ürün ve hizmet alımlarında yükleniciler arasına daha fazla kadın girişimcinin dahil edilmesi için ihalelerin ticaretinkadinlari.com’dan duyurulması ve Portal’ın yaygınlaşması için iletişim desteği verilmesi amaçlanıyor.

 

Türkiye genelinde toplam 224 derneğin ve 1.000’den fazla kadın girişimcinin kayıtlı olduğu Ticaretin Kadınları Platformu’nda, kadın girişimcilerin kendi aralarında ticaret yapmaları, kamu ve özel sektörün ürün ve hizmet alımlarını kadın girişimcilerden yapması için bilgi ve network’e tek kaynaktan, hızlı erişim imkânı sağlanıyor. Girişimcilere belediye ve kamu ihalelerinden haberdar olma olanağı sunulmasının yanı sıra kamu ve özel sektörün kadın girişimcilerden satın alım yapması teşvik ediliyor. Platformda, kadın girişimcilerin hem işlerini hem de pazarlarını geliştirmesine katkı sağlanıyor. Aynı zamanda kadın girişimciler için sunulan destekler hakkında bilgilerin verildiği platforma kayıt olan girişimcilerin faydalanabileceği eğitim imkânları, etkinlikler yanında rol model hikâyeleri ve kamu ihalelerine de erişim sağlanabiliyor. Kadın girişimcilerin tek platformdan ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşmalarına olanak sağlayan Ticaretin Kadınları’nda şehir, sektör, ürün ve firma bazlı aramalar yapılarak kadın girişimcilerden istenilen ürün ve hizmetler tedarik edilebiliyor.

MESAJLARIM {{ chatStatus.unReadMessageCount }}
{{ nameShortener(getRoomName(item)) }}
{{ getRoomName(item) }}
{{ item.lastMessage.creationTime | formatDateTr }}
{{ nameShortener(getRoomName(selectedChatRoom)) }}
{{ getRoomName(selectedChatRoom) }}
{{ nameShortener(getMessageName(item)) }}
{{ getMessageName(item) }}
{{ item.creationTime | formatDateTr }}
{{ nameShortener(newChatRoom.toName) }}
{{ newChatRoom.toName }}
DUYURULARIM {{ notificationStatus.unReadNotificationCount }}
{{ item.title }}
{{ item.creationTime | formatDateTr }}
{{ item.message }}